• Materská škola podporuje osobnostný rozvoj detí v oblasti – emocionálnej, intelektuálnej, telesne, morálnej, estetickej, rozvoja schopností a zručností. Utvára predpoklady na ďalšie vzdelávanie, pripravuje na život v spoločnosti v súlade s individuálnymi a vekovými osobitosťami detí.

Materská škola pracuje podľa vlastného školského vzdel. programu vypracovaného podľa inovovaného Štátneho vzdelávacieho programu – predprimárne vzdelávanie .V školskom vzdelávacom programe sú rozpracované oblasti, ciele predprimárneho vzdelávania, obsah výchovy a vzdelávania organizačné formy predprimárneho vzdelávania. Materská škola je trojtriedna. Poskytuje celodennú starostlivosť deťom vo veku od 3 do 6 rokov a deťom s pokračovaním plnenia povinného predprimárneho vzdelávania. Materská škola poskytuje deťom aj možnosť poldennej dochádzky MŠ.

Materská škola je umiestnená v budove ZŠ. Na prízemí sa nachádzajú tri triedy - Motýliky, Včielky, Lienky. Školský dvor sa nachádza v areáli ZŠ s MŠ za telocvičňou, na ploche sú umiestnené preliezky, šmýkačka, pieskovisko, veža, hojdačka, drevený domček a pružinové hojdačky.

• Základná škola pri materskej škole Brodňanská 110/17 Žilina
      • +421 x 948484071